Strona główna

Artyści mieszkają wśród nas!

Miejski Dom Kultury po raz kolejny jak magnes przyciągnął do siebie małych odkrywców sztuki. Tym razem dzieci z grup II, IV, V, VI oraz VII z naszego przedszkola zawitały na wystawę malarską pt. „Czar Czterech Kółek” naszego długo skrywanego, lokalnego artysty Tomasza Roszkowskiego.

 Wystawę zaprezentowała i ciekawie o niej opowiedziała pani Edyta Porowska. Prace wykonane są farbami olejnymi na drewnie. Tematy namalowanych obrazów są bardzo bliskie artyście. Przedstawiają jego dzieciństwo, nasze miasto za dawnych lat oraz nawiązują do polskich tradycji ludowych.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o panu Tomaszu, uważnie oglądały obrazy i z łatwością rozpoznały na największym znany bardzo dobrze wszystkim mieszkańcom naszego miasta nasz „mały kościółek”.

Poza malowaniem, pan Tomasz tworzy sztukę na różne inne sposoby np. wykonał własnoręcznie piękne ozdobne ramy okna.

Oprócz samych dzieł malarskich dzieci miały możliwość obejrzeć pokaz splątywania nici z surowej wełny, a także nieużywane współcześnie przedmioty i narzędzia, takie jak kołowrotek i wrzeciono.

Dzieciom tak bardzo spodobała się wystawa, że chciały osobiście poznać naszego lokalnego artystę. W jego rozpoznaniu pomoże im obejrzany na wystawie autoportret pana Tomasza.

Dzieci z naszego przedszkola dziękują i czekają z niecierpliwością na zaproszenie do obejrzenia nowych ciekawych wystaw.