Strona główna

Koktajle owocowe są bardzo zdrowe....

               W naszym przedszkolu preferujemy zdrowy styl odżywiania. Bardzo często rozmawiamy z dziećmi na temat tego, jak trzeba się odżywiać, żeby być zdrowym. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców, które są bogatym źródłem witamin. 

            Z myślą o witaminach dnia 10.03.2015 przedszkolaki z grupy VIII, postanowiły zrobić koktajl owocowy z dodatkiem jogurtu naturalnego.

  Dzieci przyniosły do przedszkola swoje lubione owoce obierały je i kroiły na kawałki. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy założyliśmy fartuszki, dokładnie umyliśmy ręce. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu- blenderem, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Po omówieniu działania i funkcji blendera pozostało już tylko wrzucenie składników do pojemnika, dodanie jogurtu, naciśnięcie przycisku i koktajl gotowy! 

           Zadanie okazało się dość łatwe a koktajl bardzo pyszny. Nawet "największe niejadki" z naszej grupy wypiły go ze smakiem.  Po degustacji dzieci zadeklarowały, że będą w domu wspólnie z rodzicami przyrządzać owocowe koktajle.