Strona główna

Z bankiem za pan brat

24 marca 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs pod hasłem Z bankiem za pan brat, organizowany przez Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem. Celem konkursu było rozwijanie i uzupełnianie działań związanych z promowaniem i rozwijaniem talentów wśród dzieci poprzez edukację finansową, tworzenie i pogłębianie zainteresowania dzieci tematyką związaną z działalnością Banku, rozwijanie umiejętności matematycznych oraz propagowanie wśród dzieci i rodziców idei oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, jako działań służących wyrabianiu pozytywnych postaw niezbędnych w dorosłym życiu.

konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Oddziału Przedszkolnego przy Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych, Oddziału Przedszkolnego w Jabłonce Kościelnej, Oddziału Przedszkolnego w Święcku Wielkim, Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się dużą wiedzą zakresu edukacji matematycznej, powiązanej z zagadnieniami związanymi z działalnością Banku. Jednym z etapów konkursu była konkurencja sportowa „Droga do banku”. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat działalności Banku formie krótkich scenek dramowych. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję. Na koniec komisja podsumowała punktację i wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęła drużyna z naszego przedszkola, II miejsce drużyna z Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, III miejsce drużyna z Oddziału Przedszkolnego w Jabłonce Kościelnej. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.