Strona główna

Nie bądź zielony w temacie autyzmu.

Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem  

serdecznie zaprasza na

 Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

20 kwietnia 2015 r.

Mimo iż na całym świecie Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu przypada  2 kwietnia, to ze względów organizacyjnych Przedszkole Miejskie nr 2 razem z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wysokiem Mazowieckiem organizują Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 20 kwietnia 2015 roku.

Celem Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

 

 Dla nas jest to szczególny dzień, ponieważ do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z autyzmem. Dlatego w tym dniu 20 kwietnia pragniemy wesprzeć wszystkie osoby i ich rodziny borykające się z tym zaburzeniem. Tego dnia wszyscy ubieramy się na niebiesko lub dołączamy do garderoby niebieski element, gdyż właśnie ten kolor został symbolem solidarności z osobami, u których zdiagnozowano autyzm.  W naszym przedszkolu będziemy wspólnie świętować ten dzień, wokoło też będzie niebiesko i wesoło. W ramach obchodów w każdej grupie odbędą się pogadanki i zabawy mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych mają dzieci autystyczne.  Zwięczeniem Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu będzie spotkanie dla dorosłych ze specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

DRODZY RODZICE  SERDECZNIE ZAPRASZAMY 20 KWIETNIA O GODZ. 15.30

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły dowiedzieć się więcej na temat autyzmu. Specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w ciekawy sposób przybliżą nam ten temat. Warto wiedzieć więcej. Zdobywając i dzieląc się wiedzą na temat całościowych zaburzeń rozwoju pomożecie walczyć z problemem krzywdzących stereotypów na temat osób z autyzmem. Po spotkaniu będzie możliwość konsultacji ze specjalistami z poradni.

Przedszkole zapewnia w tym czasie opiekę nad dziećmi.

Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!