Brawo czterolatki!

Mieszkańcy miasta Wysokie Mazowieckie mogą być dumni z dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2, bowiem podjęły one trud udziału w III edycji konkursu „Zwierzak za kierownicą”. Udział w tym konkursie zaowocował zdobyciem I miejsca za pracę plastyczną dzieci z grupy II pod kierunkiem Pani Magdaleny Doroszkiewicz.

Chociaż lista organizatorów, patronów i ambasadorów tego konkursu jest długa, warto ich wszystkich wspomnieć. Organizatorami było Biuro Poselskie Posła na Sejm Beaty Bublewicz, zaś honorowym patronatem konkurs objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Swoim patronatem konkurs objęli również: Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Rzecznik Praw Dziecka, Minister Sprawiedliwości, Komendant Główny Policji, Pełnomocnik Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach oraz Prezes Polskiego Związku Motorowego. Ambasadorami konkursu były bardzo znamienite osobistości: Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Rafał Sonik, Michał Rusinek, Adam Wajrak i Kajetan Kajetanowicz.

Aby przygotować się do konkursu czterolatki zdobywały gruntowną wiedzę na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania na drodze, by później przypominać swoim rodzicom i innym dorosłym o konieczności pozbywania się niebezpiecznych nawyków. Oczywiście najłatwiej jest opanować wiedzę, gdy angażuje się różne zmysły, dlatego też ukoronowaniem tych działań i nauki było wykonanie wspólnej pracy - makiety miasta. Przedstawia ona nie tylko ulice i budynki. Znalazły tu swoje miejsce znaki drogowe, pojazdy i oczywiście zwierzaki za kierownicą.

Nagroda i I miejsce w konkursie to, finansowana przez organizatorów, wycieczka do Pałacu Prezydenckiego. Dzieci pojechały do Warszawy, by cieszyć się ze swojego sukcesu. Ważnym punktem udziału w finale konkursu było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego m.in. Sali Malinowej, Kominkowej i Białej, oglądanie ekspozycji historycznych. Niektórzy przymierzyli nawet czapkę Józefa Piłsudskiego! Przed zwiedzaniem odbyło się jednak uroczyste wręczenie dyplomów. Przedszkolaki jako jedyne spośród około 33000 uczestników otrzymały swoją nagrodę z rąk Pierwszej Damy Anny Komorowskiej, która bardzo interesowała się, w jaki sposób dzieci postrzegają swój projekt.

Dzień ten dostarczył dzieciom, Pani dyrektor Iwonie Mojkowskiej oraz opiekunkom wielu wspaniałych przeżyć. Gratulujemy przedszkolakom, nauczycielkom przedszkola, zaangażowanym w organizację konkursu i życzymy dalszych sukcesów tej rangi!