W „Krainie Zieleni”...

Dzieci z grupy VIII odwiedziły kwiaciarnię Państwa Żebrowskich "Kraina Zieleni". Zanim wyruszyliśmy z przedszkola dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz dowiedziały się, w jaki sposób należy zachowywać się w kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wystrojem kwiaciarni, zapoznanie z jej funkcjonowaniem oraz z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola.

W kwiaciarni przedszkolaki dowiedziały się, jakie rodzaje kwiatów są w sprzedaży w oraz czym zajmuje się Florysta. Podczas wycieczki obserwowały kolejne etapy wykonywania bukietu z kwiatów, poznały sposób wiązania kokardki ze wstążki. Panie z kwiaciarni pokazały przedszkolakom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziały dzieciom o wielu gatunkach kwiatów oraz o sposobach ich pielęgnacji.

Dzięki zdobytej wiedzy dzieci  będą lepiej dbać o rośliny w przedszkolnym kąciku przyrody.

Dziękujemy Paniom z kwiaciarni "Kraina Zieleni" za tak miłe przyjęcie.