Mali artyści – wielkie wyzwania

Wewnątrzgrupowe eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Ulubione wiersze dzieci - „Akademia Dobrych Manier”.

W kwietniu, w naszym przedszkolu odbyły się wewnątrzgrupowe eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Ulubione wiersze dzieci - „Akademia Dobrych Manier”. Mali recytatorzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali wiersze niejednokrotnie zachwycając komisję oraz rodziców wyrazem artystycznym. Dzieci doskonale wcieliły się w rolę prawdziwych artystów recytując znane i lubiane wiersze polskich autorów.

Każdy występ oceniało jury, które brało pod uwagę przede wszystkim ogólny wyraz artystyczny (gest, ruch, strój), dobór treści oraz kulturę słowa. Pomimo tremy dzieci wspaniale zaprezentowały wiersze, co sprawiło, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców, przez co decydowano o dogrywkach. Podczas narad jury w każdej z grup dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, rodzice aktywnie uczestniczyli w zabawach oraz w warsztatach logopedycznych. Po zakończonych obradach w każdej z grup jury wraz z panią dyrektor wręczyło wszystkim dzieciom biorącym udział w eliminacjach dyplom oraz upominek. Zwycięscy otrzymali również puchary i odpowiedzialne zadanie – reprezentowanie przedszkola podczas Powiatowego Konkursu. Zaczynając od grupy najmłodszej trzy pierwsze miejsca zajęły następujące dzieci:

grupa I

I miejsce Marysia Wiśniewska