Strona główna

Akademia dobrych manier

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, pod hasłem „ Ulubione wiersze dzieci – Akademia Dobrych Manier”, został przeprowadzony dnia 24 kwietnia 2015 r w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Konkurs rozpoczął się wierszem o dobrych manierach w wykonaniu przewodniczącej jury Bożeny Aleksandrowicz. Nagrody na konkurs ufundowało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

 Cel konkursu było, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci, Uświadomienie dzieciom, jaką piękną dziedziną sztuki i formą ekspresji jest recytacja,

           Gospodarzem spotkania była dyrektor naszego przedszkola, pani Iwona Mojkowska. Oceny wszystkich osób biorących udział w konkursie dokonała Komisja w składzie: nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem pani Bożena Aleksandrowicz, nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum pani Alicja Chmielewska, kierownik Domu Książki Irmina Herman, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Małgorzata Sałęga, Sekretarz Powiatu - Jolanta Wyszyńska.

Usłyszeliśmy wiersze w wykonaniu 45 dzieci 3, 4, 5, 6 letnich, z 9 placówek.  Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności. Po zakończeniu prezentacji, podczas obrad komisji wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Była to okazja by w cieplej milej atmosferze nawiązać bliższą współpracą między placówkami i integrację dzieci,

           Po słodkim poczęstunku, dyrektor naszego przedszkola podziękowała przedstawicielom placówek za udział w konkursie i wręczyła puchary następnie przewodnicząca komisji, pani Bożena Aleksandrowicz odczytała werdykt jury.

I miejsce zajęli:  Radosław Uszyński - 3 latek; Lidia Stypułkowska – 4 latek; Magdalena Olędzka – 5 latek; Wiktor Szepietowski - 6 latek

II miejsce zajęli: Oliwia Łapińska - 3 latek; Magdalena Choińska – 4 latek; Alan Kaczyński – 5 latek; Wiktoria Mościcka - 6 latek

III miejsce zajęli: Marysia Wiśniewska - 3 latek; Stanisław Gołaszewski - 4 latek; Zuzanna Uszyńska – 5 latek; Antoni Doroszkiewicz - 6 latek

Wyróżnienia: Aleksandra Czarkowska, Rafał Niemyski, Kamil Kalinowski, Alicja Stańczuk, Maria Samełko, Milena Perkowska, Maria Kulesza, Paweł Krystosiak, Gabrysia Deszczyńska, Mateusz Mioduszewski, Wiktoria Czaja, Jan Paweł Jabłoński, Marcin Walczuk, Izabela Kalinowska, Mateusz Dąbrowski, Maja Wojtkowska, Zuzanna Kulesza, Julia Kobosko, Franciszek Góralczyk, Błażej Próżanin, Błażej Sienicki, Antonina Fronczuk, Jan Ołdakowski, Oliwia Lapińska Ola Skałdanowska, Mateusz Kadłubowski, Maja Radgowska, Mieszko Mazur, Michał Grochowski, Wiktor Wisniewski, Weronika Choińska, Adam Bagiński, Paweł Kaczyński

                    Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy książeczki oraz małe upominki, najlepsi otrzymali puchary książki i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

                    Dziękujemy, zatem panu Staroście za przydzielenie dotacji na konkurs. Wszystkim nauczycielom przygotowującym do konkursu, a także członkom komisji konkursowej.

             Myślę, że był to przyjemnie spędzony czas.