Rodzinny festyn „Tęczowej Dwójeczki”

Piękna, wiosenna pogoda, soczysta majowa zieleń sprzyja organizowaniu rodzinnych zabaw i festynów. Są one doskonałą okazją do prezentacji umiejętności i osiągnięć dzieci, do wspólnego spędzania wolnego czasu, do działań, wzmacniających współpracę między mieszkańcami miasta Wysokie Mazowieckie. Festyn w Przedszkolu Miejskim nr 2 przyciągnął, zatem nie tylko rodziny przedszkolaków i gości, ale również rodziny absolwentów i przyszłych podopiecznych placówki.

Tak ważna impreza nie mogła się obejść bez, przybyłych na miejsce, znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas przyjaciele naszej palcówki - Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko; Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński; Przewodniczący Rady Miasta, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Józef Sokolik; Dyrektor Szkoły Podstawowej nr1 Małgorzata Koc, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Andrzej Jamiołkowski; Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych Ryszard Flanc; Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Sałęga, Prezes Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem Tadeusz Nosek, Dyrektor do spraw handlu Banku Spółdzielczego Piotr Karpowicz; właściciel Grupy Biznes Polska Krzysztof Wnorowski, przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Magdalena i Jarosław Szabłowscy; właściciel Zespołu Ogłoszeniowego DTK Wojciech Kadłubowski, właściciel Firmy „Michał” Krzysztof Targoński; właściciel firmy Mikro Szymon Buczyński; właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Mścichowianka” Janina Deszczyńska; Komendant Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem Nadkomisarz Grzegorz Mierzejewski; właściciel sklepu Mięso – Wędliny Wojciech Murawski; przedstawiciel firmy Tymbark Grzegorz Niemyjski; właściciele sklepu „Jaskółka” Aneta i Paweł Stypułkowscy; Prezes Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” Alina Zdziarska; Anna Zysk; Monika i Paweł Nowiccy; Magdalena i Kamil Herman właściciele piekarni, Wioletta i Marcin Ołdakowscy; Halina i Grzegorz Szymańscy; Paulina Dąbrowska, Anna Niemyjska; Aneta i Grzegorz Mazur; Małgorzata Tworkowska. To dzięki nim mogliśmy zapewnić wszelkie atrakcje przeznaczone dla uczestników festynu.

Przybyłych gości przywitała pani Dyrektor Iwona Mojkowska, która oficjalnie otworzyła imprezę. Na scenie zaprezentowali się podopieczni naszego przedszkola. Najstarsze przedszkolaki ujawniły swoje talenty, zatrzymując uwagę publiczności przez recytację wierszy, śpiew piosenek i wykonywanie układów tanecznych. Ich występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności, oklaskującej gromkimi brawami małych artystów. Dalsze gry i zabawy zapewnili zaproszeni animatorzy z Filharmonii Białostockiej. Dzieci wraz z rodzicami mogły korzystać z loterii fantowej, uczestniczyć w zabawach ruchowych na dmuchanych zjeżdżalniach i pałacach. Każdy mógł posilić się grillowanymi kiełbaskami, watą cukrową, lodami, ciastem. Atrakcją były namioty zaprzyjaźnionych szkół: Centrum Kształcenia Zawodowego i Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica, gdzie nauczyciele i uczniowie przygotowali zagadki anglojęzyczne z nagrodami, malowali najmłodszym twarze i fantazyjnie zaplatali włosy. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem również miał swój udział w budowaniu radosnej atmosfery – pracownicy banku przygotowali zagadki i rebusy z nagrodami. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem, przebywających gości czuwała służba medyczna oraz policjanci, którzy zachęcali do przymierzania stroju policjanta, siadania za kierownicą policyjnego motocykla i snucia planów o mundurowej przyszłości. Komu zaś mało było atrakcji mógł po prostu ze swoimi dziećmi puszczać tęczowe małe i duże bańki.

Pogoda sprzyjała radosnym zabawom i tylko jedno smuci – to, że kolejny festyn będzie dopiero za rok. Wiadomo jednak, że pani Dyrektor przedszkola jest osobą niezwykle energiczną i przyciągnie lokalną społeczność innymi atrakcjami, a pomoże jej w tym oddana kadra pracowników.