„Dbamy o zdrowie" - wycieczka do apteki

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej  "Dbamy o zdrowie”  3 - latki z grupy IX wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki przy ulicy Białostockiej.  Dzieci poznały zawód aptekarza oraz miejsce jego pracy - aptekę.  Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy.

Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o lekach, syropach, kroplach, maściach, kolorowych plastrach i witaminach, które pomagają w walce z chorobą.  Wytłumaczyła, co to jest recepta, kto może kupować leki. Opowiedziała także, że  ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur  leków na zamówienie. Podczas wizyty dzieci zobaczyły aptekę od zaplecza oraz w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej pogadanki  Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.  Wszystko było dla przedszkolaków nowe, ciekawe, dlatego z zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty. Wycieczka długo pozostanie w naszej pamięci gdyż niecodziennie możemy poznać aptekę ze wszystkimi jej atrybutami.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość, poświęcony nam czas oraz prezenty dla przedszkolaków.