W świecie okularów

30 października 2015 roku dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Zakładu Optycznego” Okularium”. Pani optyk opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz pokazała przybory i przyrządy, które wykorzystuje w swojej pracy.

Dzieci dowiedziały się, że jeżeli ktoś ma kłopoty ze wzrokiem, to koniecznie powinien nosić okulary. Pięciolatki miały możliwość śledzenia etapów powstawania okularów. Dowiedziały się jak dbać o okulary i jakie okulary chronią nasz wzrok przed promieniami słonecznymi. Największą atrakcją była możliwość zbadania swojego wzroku na specjalistycznym sprzęcie oraz przymierzania i dobierania kolorowych oprawek.

Jednym z celów spotkania było przekazanie wiedzy, wykształcenie w przedszkolakach dbałości o swoje zdrowie oraz kształtowanie właściwych zachowań w szczególności nauka akceptacji rówieśników noszących okulary.

Dziękujemy za zaproszenie i milo spędzone chwile w państwa gabinecie.