CZAR CZTERECH KÓŁEK czyli o zawodzie mechanika pojazdów samochodowych

W obecnych czasach samochód stał się powszechnym środkiem transportu, dlatego masowo z niego korzystamy. Mechanik samochodowy to bardzo odpowiedzialny zawód, albowiem sprawny samochód to podstawa bezpieczeństwa na drodze, dlatego we wrześniu dzieci z grupy VI ( pięciolatki) i II( czterolatki) wybrały się na wycieczkę do Okręgowej Stacji Diagnostyki pojazdów samochodowych mieszczącej się w CKZ w Wysokiem Mazowieckiem.

Wycieczka odbyła się w ramach tygodniowych zajęć realizowanych w naszym przedszkolu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem technologicznym związanym z diagnostyką pojazdów samochodowych w ramach corocznego obowiązkowego przeglądu, którego celem jest przedłużenie dopuszczenia pojazdu do ruchu drogowego.

Podczas wizyty na Stacji Kontroli Pojazdów przedstawiono dzieciom ścieżkę diagnostyczną, którą musi przejść pojazd podczas kontroli stanu technicznego, aby uzyskać zezwolenie na poruszanie się po drogach. Pan opowiadał, jakie testy oraz badania wykonuje diagnosta podczas badania sprawności pojazdu. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak wygląda i z jakich etapów składa się przegląd pojazdu - jak zachowują się poszczególne elementy podwozia podczas testowania na specjalistycznym sprzęcie.

Mam nadzieję, że zakładany aspekt edukacyjny został osiągnięty, a najmłodsi zapamiętają i nauczą się jak postępować w różnych sytuacjach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Jednocześnie wycieczka była niesamowitą frajdą dla naszych podopiecznych.

Grupa II

Grupa VI