Bombowa wycieczka

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej wyczekiwanymi z całego mnóstwa świąt, w szczególności przez dzieci. Rozpala wyobraźnię świąteczna aura: krzątanina wokół potraw, ubieranie stołu, śpiewanie kolęd i oczywiście ubieranie pachnącej lasem choinki. Wprawdzie do świąt jeszcze daleko, jednak przedszkolakom grupy V i VI Przedszkola Miejskiego nr 2, udało się nieco odczuć charakter świąteczny.

Otóż wybrali się oni w daleką podróż, jednak nie do krainy Świętego Mikołaja, tylko troszkę bliżej – do fabryki bombek choinkowych w Kętrzynie. Było to dla nich naprawdę bombowe przeżycie, z uwagi na moc atrakcji, przygotowanych na tę okoliczność. Dzieci z uwagą obserwowały proces powstawania bombek choinkowych. Każdy mógł taką swoją bombkę własnoręcznie zrobić, a więc wydmuchać ze szkła, pokryć ozdobami i w końcu również zabrać ze sobą, by dumnie powiesić  choince we własnym domu. To nie koniec świątecznych wrażeń. Przeróżne kształty choinkowych ozdób można było obejrzeć w Sali Królowej Śniegu. Suknia tej bajkowej postaci była cała pokryta tymi przepięknymi ozdobami. Dzieci zwiedziły także pokój Świętego Mikołaja, w którym, oprócz oglądania bombek różnych rodzajów, można było napisać i wysłać swój list z prośbą o najlepsze na świecie prezenty.

Po udanym dniu konieczny jest dobry posiłek. Dzieci w restauracji jadły zdrowe potrawy, uczyły się zasad kulturalnego zachowania przy stole – wszak to również element świątecznych tradycji. I już tylko pozostało, utrzymując dobre humory i niezapomniane wrażenia udać się w domowe zacisze.

Grupa V

Grupa VI