Wizyta u dentysty

Już w wieku przedszkolnym powinno się uczyć dzieci dbania o swoje zdrowie i dlatego w ramach tematyki tygodniowej dzieci z grupy VI postanowiły wybrać się na wycieczkę do dentysty – p. Kasi Milewskiej. Spotkanie ze stomatologiem miało na celu poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania próchnicy.

Starszaki na zajęciach dyskutowały o zdrowym stylu życia, zdrowej i niezdrowej żywności, a to właśnie ta druga, a dokładnie – słodycze, spożywane zbyt często i w zbyt dużej ilości szkodzą szkliwu zęba.

Pani stomatolog namawiała w szczególności do picia mleka, które wpływa na zdrowe i mocne kości, czyli także na zęby. Pani Kasia przypomniała o systematyczności mycia zębów tzn., co najmniej dwa razy w ciągu dnia lub jeśli jest możliwość to po każdym posiłku. Aby uniknąć borowania pani dentystka uczulała, by ograniczyć konsumpcję słodyczy do jednego razu w tygodniu, a po każdym ich spożyciu dokładnie umyć zęby. Dzieci zapoznały się także z wyglądem i wyposażeniem gabinetu – fotelem, narzędziami stomatologicznymi, które zostały przez panią Kasię skrupulatnie opisane i nazwane.

Myślę, że dzięki tej wizycie przedszkolaki pokonały barierę strachu i nabrały zaufania do zawodu dentysty i będą systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, ograniczając przy tym spożywanie słodkich przekąsek.