Strona główna

W karnawale czas na bale …

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

           Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 21. 01. 20016 r. w naszym przedszkolu także odbył się taki bal, podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania.

          Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, krasnoludki, myszki, Indian...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

           W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych z Mikołajem. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do holu naszego przedszkola. Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

           Przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym, który przygotowali dla nich wychowawcy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez postaci z bajek, a mianowicie: Piratkę, Królewnę Śnieżkę, Indiankę i Wróżką. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Dzieci tańczyły w rytm samby, walczyka, kaczuch i świetnie się przy tym bawiły. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.

Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie trwania balu pojawili się również rodzice naszych milusińskich, którzy bardzo chętnie tańczyli z przedszkolakami. 

         Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 Kolejny bal karnawałowy już za rok.