Strona główna

V edycja konkursu „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak"

17 marca 2016 r w  już po raz piąty w naszym przedszkolu odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak".  W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących pięcio i sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,   Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem wszystkich nagród.

 

Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: specjalista do spraw prewencji Pani Bożena Bucińska, sierż. sztab. Paulina Szablak, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem st. kpt. Adam Frankowski, kierownik żywienia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, lek. med. Renata Makowska, którzy zasiadali w komisji konkursowej oraz goście przedstawiciel Starostwa Powiatowego Pani Jolanta Wyszyńska i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Wiśniewska. Ideą konkursu było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i na podwórku, sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, wyrabianie odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, promowanie bezpiecznego oraz zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Konkurs składał się z trzech etapów: sprawdzenie wiedzy prozdrowotnej oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, konkurencje ruchowe oraz konkurencje kulinarne.

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek dramowych. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję. I miejsce zdobyła drużyna z naszego przedszkola, II miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, III miejsce drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.  Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Gościom za przybycie zostały wręczone podziękowania. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny i zdrowy poczęstunek, ufundowany przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.