Strona główna

Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

serdecznie zaprasza na

Dzień Wiedzy na temat Autyzmu 20 kwietnia 2016 r.

Przedszkole Miejskie nr 2 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz drugi 20 kwietnia 2016 roku organizują w przedszkolu Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

       Celem Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata.

       Dla nas jest to szczególny dzień, ponieważ do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z autyzmem. W ten sposób pragniemy wesprzeć wszystkie osoby i ich rodziny borykające się z tym zaburzeniem. Tego dnia  wszyscy  ubieramy się na niebiesko, gdyż właśnie ten kolor jest symbolem solidarności z osobami, u których zdiagnozowano autyzm. W naszym przedszkolu odbędą się  zabawy, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych mają dzieci autystyczne. Zorganizujemy też przemarsz z niebieskimi balonami ulicami miasta.  Zwieńczeniem  Dnia Wiedzy na temat Autyzmu będzie spotkanie dla dorosłych ze specjalistami z poradni psychologiczno -pedagogicznej.

DRODZY RODZICE, WSZYSCY ZAINTERESOWANI 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY 20 KWIETNIA O GODZ. 16.00

       do naszej placówki

        Każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, bowiem specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w ciekawy sposób przybliżą ten temat. Po spotkaniu będzie możliwość indywidualnej rozmowy ze specjalistami.

        Zdobywając i dzieląc się wiedzą na temat całościowych zaburzeń rozwoju pomożecie walczyć z problemem krzywdzących stereotypów na temat osób z autyzmem.

Serdecznie zapraszamy!