Jesteś zbudzona…

Jego Majestat Król z Małżonką zawitali pod dach przedszkola, co oznacza, że znów rodzice i nauczyciele przedszkola pokazali swoje talenty, aby zachęcić dzieci do oglądania sztuk teatralnych. Już po raz drugi zmagali się oni z trudną materią ruchu i słowa. Tym razem wybrana do realizacji bajka miała mocne merytoryczne wsparcie. Pani Beata Zaborek - Sroka , reżyser z Teatru Rozmaitości w Warszawie i przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udzieliła wskazówek, by sztuka „Śpiąca Królewna” jak najlepiej przypadła publiczności do gustu.

Premiera, oczywiście w Przedszkolu Miejskim nr 2, miała miejsce we wtorek 7 czerwca b.r. Przybyli na nią włodarze naszego miasta z Panem Burmistrzem Jarosławem Siekierko na czele, była obecna, wspomniana już pani Beata Zaborek – Sroka oraz inni znamienici goście. Efekt ciężkiej pracy nauczycieli i rodziców był imponujący. Wszyscy w ciszy i uwagą śledzili, znane przecież, losy królewny uśpionej złym czarem. Sztuka miała dobraną znakomitą muzykę, światła i efekty specjalne, które wraz z grą aktorów, dawały widzom powód do uśmiechu. Zebrani goście, poruszeni efektami pracy, również tej nad scenografią, deklarowali chęć swojego udziału w przedstawianiu w następnym roku.

Po raz drugi rodzice, dzieci, absolwenci i przyjaciele przedszkola mogli obejrzeć „Śpiącą Królewnę”, która zaprezentowana była 14 czerwca 2016r. Aby trud aktorów nie był jednorazowy wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach i filmie, które z pewnością zostaną udostępnione każdemu, kto chce się przekonać, że prawdziwą sztukę może tworzyć każdy, wystarczy chęć i ciężka praca.

W przygotowaniu sztuki udział wzięli: Śpiąca Królewna – Aneta Stypułkowska, Książę – Robert Mioduszewski, Król – Adam Śliwowski, Królowa - Monika Rzymska, Matka Chrzestna – Jagoda Czajkowska, Dama Dworu – Mistrzyni Ceremonii – Anna Tymińska, Dobre Wróżki – Katarzyna Prużanin, Izabela Fiedorczuk, Agata Faszczewska, Dama z parasolką – Katarzyna Porowska, Damy Dworu – Sylwia Kubuj,              Sylwia Chmielewska, Ilona Konopka, Monika Wróblewska, Dama Dworu i Staruszka z kołowrotkiem – Joanna Zawistowska, Zła Wróżka – Czarnej Ostrogi – Bogusława Dąbrowska, Zła Wróżka – Czarnego Kwiatu – Magdalena Doroszkiewicz, Efekty specjalne i dźwiękowe - Urszula Tymińska, Charakteryzacja – Elżbieta Żebrowska, Barbara Modzelewska, Urszula Mioduszewska, Magdalena Modzelewska, Operator kamery – Paweł Jędras, Oświetlenie – Maciej Dmochowski, Zdjęcia – Monika Wójciak.

Wszystkich zainteresowanych aktywnym udziałem w tworzeniu i oglądaniu nowego spektaklu zapraszamy za rok!