Strona główna

Wojewódzkie sukcesy przedszkolaków

Sukces daje wiele radości wielu ludziom. Im większa jest rywalizacja, im trudniejszy konkurs tym większa satysfakcja. Kiedy te sukcesy odnoszą mieszkańcy naszego miasta jest to powód do dumy nas wszystkich. Jest to również duża motywacja do dalszej pracy, zarówno dla opiekunów, jak i dla dzieci.

           Wiele ostatnio się pisze o pracy naszego Przedszkola Miejskiego nr 2. Pisze się o wycieczkach, o imprezach, uroczystościach, przedsięwzięciach, o wystawianej sztuce teatralnej. Warto w tym miejscu dołączyć kilka informacji o udziale dzieci w przedszkolnych w konkursach, szczególnie na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

 Otóż Wiktoria Czaja wzięła udział w konkursie piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mama, tata i ja” i na szczeblu powiatowym w Ciechanowcu zajęła I miejsce. Ten sukces dał jej możliwość zakwalifikowania się do występu w XXIV Finale Festiwalu Piosenki Przedszkolaków organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Na szczeblu wojewódzkim Wiktoria z piosenką „Zuzia, laka nieduża” zajęła I miejsce. We wspomnianym konkursie w Ciechanowcu udział wzięła również Julia Zawistowska, która uczestniczyła w konkursie ze swoją mamą Dorotą, gdzie razem wyśpiewały III miejsce. Wspaniałym występem w Ciechanowcu może poszczycić się także Izabela Kalinowska.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Lidia Stypułkowska, wychowanka naszego przedszkola, zajęła I miejsce w Wojewódzkim Finale Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki” organizowanym przez wspomniany już WOAK w Białymstoku. Udział w tym konkursie wzięła także Izabela Kalinowska, która otrzymała wyróżnienie.

Cieszą nas te sukcesy. Występującym w nich dziewczynkom gratulujemy. Gratulujemy też rodzicom i opiekunom, życząc następnych sukcesów. Powodzenia!