Starszaki w Szkole Podstawowej

Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej. Dlatego też ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Dlatego też dzieci z grupy VI i VII postanowiły wybrać się na wycieczkę do szkoły w celu poznania rozmieszczenia pomieszczeń, z których dzieci korzystać będą w następnym roku szkolnym, czyli już od września.

Na miejscu przywitała dzieci pani Monika Zdziarska – pracownik szkoły, a jednocześnie mama Marysi. Pani Monika chętnie oprowadziła nas po wszystkich zaułkach szkoły i o każdym miejscu skrupulatnie nam opowiedziała. Dzieci zapoznały się z klasami lekcyjnymi, szatnią, łazienką, biblioteką, świetlicą i stołówką, gabinetem pani logopedy. Odwiedzający obejrzeli także tornister ucznia, przybory szkolne i książki. 6-latki miały też możliwość popisania kredą po tablicy. Okazało się jednak, że największą atrakcją, którą zapamiętały dzieci z wycieczki był szkolny plac zabaw oraz świetlica z telewizorem wyświetlającym bajki.

Na pożegnanie wszystkie dzieciaczki otrzymały od mamy Marysi przepyszne cukierki, podziękowały za wspaniałą wycieczkę i zapowiedziały, że od września zwarci i gotowi powrócą w szkolne progi, jako najstarsza grupa przedszkolna, ale rezydująca w szkole. To dla dzieci prawdziwa nagroda. Drodzy Rodzice – wasze pociechy są już z całą pewnością doskonale przygotowane do spełniania obowiązku szkolnego.