Dzień Edukacji Narodowej – „brzmi to bardzo poważnie…”

Takie słowa znalazły miejsce podczas uroczystych obchodów tego dnia w Przedszkolu Miejskim nr2 w Wysokiem Mazowieckiem. Kiedyś święto nauczycieli, dziś święto wszystkich, którzy zajmują się ogólnie pojętą edukacją. Święto poważne, bo całe społeczeństwo jest zainteresowane nie tylko rozwojem dzieci i młodzieży, ale również wszelkim postępem. W tym artykule zaś skupimy się na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.

Wiemy już gdzie, wiemy już kiedy (14 października jest stałą datą w kalendarzu przedszkolnym), nie wiemy jak. Jak? Oczywiście słowa same tego nie oddadzą. Przybyli do nas znamienici goście – Pani Burmistrz, przedstawiciele Rady Miasta Wysokie Mazowieckie, emerytowani nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz wspaniałe i niezawodne grono rodziców. Punktem kulminacyjnym były oczywiście występy przedszkolaków z grupy X. Wszyscy pracownicy przedszkola otrzymali od nich podziękowania w postaci przezabawnych, choć utrzymanych w dobrym, pozytywnym tonie wierszy. Nawet Pani Burmistrz usłyszała, że dzięki pracy Pana Burmistrza, swojej i Rady Miasta przedszkole rośnie „jak na drożdżach ciasto”. Wiele wesołych piosenek i tańców wprawiło oglądających w pogodny nastrój.

Wszystkie wrażenia, ich ciepły klimat, podtrzymane zostały małym „co nieco” przy herbacie i kawie. Można było wówczas w dobrym towarzystwie, w gronie tych, którym bliska sercu jest edukacja przedszkolna powspominać to, co zdarzyło się w ciągu minionego roku i to, co wzbudziło największe emocje podczas przygotowanego przez dzieci przedstawienia.