Pięciolatki na wycieczce w Komendzie Powiatowej Policji.

28 września przedszkolaki z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały sprzęt, jakim dysponują mundurowi oraz zwiedziły budynek, w tym m.in. policyjny areszt, odwiedziły policyjne psy i obejrzały radiowozy.  Cieszymy się bardzo, że policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z najmłodszymi. Jest to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi  na  temat bezpiecznych zachowaniach.

Podczas spotkania policjanci  przypomnieli  dzieciom jak właściwie poruszać się po drodze oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.  Opowiedzieli również o bezpiecznych zachowaniach w domu oraz na placu zabaw, a także jak  obronić się przed atakującym psem.  Przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań, na które policjanci bardzo chętnie odpowiadali. Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie oraz zapowiedziały, że chętnie ponownie  odwiedzą komendę.