ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK!

Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez Unicef w 2008 roku. Od tego czasu 17 października jest okazją do rozmowy, o tym jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk.

A My, żeby pokazać przedszkolakom, jak ważne jest to, by mieć czyste ręce zwróciliśmy się o pomoc do specjalistów, by pokazali Nam szkołę mycia rączek.
Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej Apteki, gdzie Panie farmaceutki w cudowny sposób wytłumaczyły dzieciom, w jaki sposób prawidłowo myje się ręce i dlaczego jest to tak ważne, by mieć je czyste.

Na koniec każde dziecko dostało od Pań dyplom, prezent oraz instrukcję przypominającą, jak myć ręce. Dodatkowo, po jej drugiej stronie są takie malutkie łapki do pokolorowania. Każde z dzieci ma za zadanie, po każdorazowym prawidłowym umyciu rąk pokolorować jedne z nich i tak aż do końca. Kiedy już wszystkie będą pokolorowane należy zgłosić się z tą karteczką do tejże właśnie Apteki, a Pani farmaceutka wręczy małemu specjaliście prezent - nagrodę ';)