Z aniołami zaśpiewajmy: Chwała na wysokości!

Śpiew kolęd w naszej kulturze jest pieczołowicie kultywowany od najmłodszych lat. Te, tradycyjne pieśni wprowadzają nas w tajemnicę Wcielenia Boga, który z miłości do człowieka przychodzi na świat w ubóstwie pasterskiej szopki. Dzieci chętnie śpiewają kolędy, które oprócz zapadających w pamięć melodii kojarzą im się z prezentami od świętego Mikołaja.

Kolejna edycja wspólnego, świątecznego śpiewania musiała być należycie przygotowana. Przedszkole Miejskie nr 2 długo rozbrzmiewało skocznymi melodiami pastorałek i tradycyjnych kolęd w szczególności. W kolejnych grupach odbywały się eliminacje do dalszych zmagań konkursowych. Śpiewającym radośnie przyjściu na świat Bożego Dzieciątka, towarzyszyło czytanie podopiecznym bajek i opowiadań o tematyce świątecznej.

Najlepsi w śpiewie zostali wytypowani do konkursu międzyprzedszkolnego zorganizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 1, który przyniósł dzieciom nie tylko satysfakcję z udziału w nim, lecz również nagrody. W kategorii dzieci 3-letnich Gabriela Kaczyńska zajęła 2 miejsce, w kategorii 4-latków również 2 miejsce zajęła Lena Kostro, wśród 5 - latków najlepiej zaprezentowała się Julia Zawistowska zajmując 1 miejsce, zaś wśród dzieci 6-letnich Izabela Kalinowska zajęła 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie.