Strona główna

11 listopada dzisiaj wielka jest rocznica…

W naszym przedszkolu 12 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci wraz z rodzicami zebrały się, aby uroczyście świętować śpiewając wraz z grupą X pieśni patriotyczne.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz inne pieśni patriotyczne. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.