Strona główna

CZYSTY ŚWIAT TO PIĘKNY ŚWIAT

Sześciolatki z naszego przedszkola po raz kolejny włączyły się do Akcji Sprzątania Świata. Głównym celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej dzieci oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

W dniu 18 września 2020 r. nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę przedszkola.

 Dzieci wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady, zachowaniem wszelki zasad bezpieczeństwa przemierzały znajomy teren aby oczyścić go z odpadów. 

Udział w sprzątaniu został poprzedzony zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na temat segregowania odpadów, recyklingu oraz konsekwencji wynikających z niedbania o środowisko. Przeprowadzone zajęcia zachęciły dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko.

Mamy nadzieję, że zdobyte przez dzieci doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.