Muzyczna Przygoda w Grupie III

Muzyczna przygoda w grupie III - mali melomani uczą się przez skojarzenia obrazowe, personifikację nut, czy też gry dramowe. Dzieci systematycznie zgłębiają tajemnice muzyki. Poznały Piosenkę -muzyczną dziewczynkę, jej przyjaciół pieska Refrenka i kotkę Zwrotkę - muzyczną krainę niskich i wysokich dźwięków, gdzie ptaki wysoko na drzewach śpiewają cieniutkim głosikiem, poniżej brzęczą pszczoły, a w wąwozach niedźwiedzie i inne zwierzęta, niskim basowym głosem mruczał swoje melodie.  

Sport i zabawa to dobra sprawa – 15 minut dla zdrowia.

W ramach innowacji pedagogicznej przedszkolaki z grupy IX i X wybrały się na lekcję wychowania fizycznego na halę sportową mieszczącą się w Szkole Podstawowej nr 1. Celem wyjścia był wszechstronny rozwój organizmu, korygowanie wad postawy, kształtowanie trwałego obyczaju aktywności fizycznej oraz troska o wydolność fizyczną.

Czytaj więcej: Sport i zabawa to dobra sprawa – 15 minut dla zdrowia.

Dzień Postaci z Bajek w grupie VI

Dnia 3 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek grupa VI wzięła udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego dzieci miały okazję opowiadać o swoich ulubionych postaciach z bajek. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc księżniczek, Myszki Miki, Biedronki, Psiego Patrolu, Spider-Mana, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek w grupie VI

Dzień Postaci z Bajek w grupie IX i X

           5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia swoją rocznicę urodzin obchodzi Walt Disney. Dzień ten jest  wspaniałą inicjatywą zarówno dla dzieci jak i dorosłych ponieważ bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy.

            Przedszkolaki z grupy IX i X obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Na początku uroczystości dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z bajek. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz zagadek z którymi dzieci poradziły sobie bez żadnego problemu. Na zakończenie naszego święta wszyscy razem uwiecznili ten dzień radosnym zdjęciem w przepięknych przebraniach.

Czytaj więcej: Dzień Postaci z Bajek w grupie IX i X

WIELKI MAŁY PATRIOTA

WIELKI MAŁY PATRIOTA Przez cały tydzień grupa III kształtowała swoją postawę i świadomość patriotyczną, aby solidnie przygotować się do wyjątkowego...tak ważnego dla każdego Polaka Święta Odzyskania Niepodległości Piękna patriotyczna postawa ... na miarę swojego wieku

Drzewo przyjacielem zwierząt

   27 października 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo przyjacielem zwierząt. W konkursie udział wzięło 108 prac dzieci w wieku od 3 do 6 lat z 5 przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkole Miejskie nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Gminne Przedszkole w Czyżewie, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Szepietowie. Do głównych celów konkursu należało: wyrabianie pozytywnych postaw życiowych; motywowanie i podejmowanie działań na rzecz środowiska naturalnego; zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania; dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem; odkrywanie własnych zdolności i możliwości oraz prezentacja możliwości i osiągnięć dzieci z różnych przedszkoli.

Czytaj więcej: Drzewo przyjacielem zwierząt

Sensosmyki Grypa III

W miesiącu październiku dzieci grupy III uczestniczyły w zajęciach sensorycznych z wykorzystaniem darów lasu i jesieni. Dzięki naturalnym okazom mogły dokładnie zapoznać się z ich wyglądem oraz zapachem. Dzieci z ogromną przyjemnością dotykały gałęzi z drzewa liściastego oraz drzewa iglastego, porównywały wielkości szyszek, chodziły po ścieżce sensorycznej zrobionej między innymi z: mchu, liści, szyszek, kasztanów czy orzechów włoskich, laskowych.

Czytaj więcej: Sensosmyki Grypa III

Magia czytania, czyli jak zbudowana jest książka.

W ramach innowacji „Magia czytania”  4 latki z grupy VIII swoje pierwsze zajęcia zaczęły od  zapoznania się z budową książki. Wiedzą już, że  książka ma tytuł,autora,ilustratora oraz wydawnictwo. Te wszystkie pojęcia dzieci poznały na podstawie przygody samochodzika Franka,  który sam napisał  książkę i namalował ilustracje.

Czytaj więcej: Magia czytania, czyli jak zbudowana jest książka.

Dzień Drzewa w grupie IX,X i XI

            Co roku w całej Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Nasze najstarsze przedszkolaki obchodziły go 25 października. Celem uroczystości  było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka, zwierząt i roślin, kształtowanie więzi z przyrodą i pozytywnego stosunku do niej oraz rozwijanie postaw proekologicznych. 

Czytaj więcej: Dzień Drzewa w grupie IX,X i XI

Tajemnice jesiennego lasu - wycieczka do Echo Lasu

          Przedszkolaki z grupy IX, X i XI wybrały się na wycieczkę do Echo Lasu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc przetrwać zimę zwierzętom. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Z wielką ciekawością obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.

Czytaj więcej: Tajemnice jesiennego lasu - wycieczka do Echo Lasu

Dzień owoców i warzyw

Jem owoce i jarzyny

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię Wam!!!

Przedszkolaki z grupy VI doskonale wiedzą, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są bardzo smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Jednak aby utwierdzić wszystkich w tym przekonaniu, w dniu 21 października obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej: Dzień owoców i warzyw

Co Pani Jesień w koszu niesie?

  Jesień to wyjątkowa pora roku. Przynosi szereg niezwykłych i pięknych zmian w przyrodzie. O tych niesamowitych walorach jesieni przekonały się dzieci z grupy X uczestnicząc w wycieczce do pobliskiego parku. Dzięki różnokolorowym liściom park wyglądał przepięknie. W trakcie spaceru przedszkolaki odkryły jesienne skarby w postaci szyszek, kasztanów i żołędzi. Przyniesione do przedszkola bogactwa jesieni dostarczyły dzieciom niezapomnianych doznań stymulujących zmysły.

Życzenia płynące prosto z dziecięcych serc

Dnia 14 października w naszym przedszkolu odbył się szczególny dzień. Radość zagościła w sercu Pani Dyrektor, Pań nauczycielek oraz pracowników obsługi dzięki przedszkolakom z grupy IX, którzy poprzez przygotowany występ wyraziły wdzięczność i szacunek dla wszystkich gości.

Na uroczystość przybyli: Pan Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Pani Sylwia Wasilewska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Pani Honorata Szymaniuk – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz panie emerytki.

Czytaj więcej: Życzenia płynące prosto z dziecięcych serc

Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe

            Dzieci z grupy VI doskonale wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się zdrowo odżywiać. Dnia 18 października uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. Na początku dzieci umyły ręce i poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków. Następnie umyły owoce, a po obraniu zabrały się do ich krojenia. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie. Następnie nakładały pokrojone owoce na patyczki.

Samodzielnie wykonane przekąski smakowały nawet przedszkolnym niejadkom.  

Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe - zajęcia kulinarne w grupie 6

Dzieci z grupy VI doskonale wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się zdrowo odżywiać. Dnia 18 października uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki.

Czytaj więcej: Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe - zajęcia kulinarne w grupie 6